Nasze sukcesy

30 września 2015

W Parku Miejskim zostały rozegrane drużynowe mistrzostwa miasta w biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W środowych zawodach wzięło udział w sumie 440 uczniów legnickich szkół. W kategorii podstawówek triumfowała sztafeta SP 9 wśród dziewcząt i SP 18 wśród chłopców. Wśród gimnazjów zwyciężyły dziewczyny z "jedynki" i chłopcy z "trójki". W szkołach ponadgimnazjalnych najlepsza była sztafeta żeńska II LO i męska I LO.
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 - opiekun: Krzysztof Spychalski
1. Kunicki Robert - kl. IIIj
2. Orszulak Bartosz - kl. IIIj
3. Hoszowski Kamil - kl. IIIj
4. Rzeszotko Patryk - kl. IIj
5. Kościelny Dominik - kl. IIIj
6. Antochów Adam - kl. IIj
7. Lajcht Robert - kl. IIIj
8. Tarnowski Kevin - kl. IIj
9. Grzyb Dawid - kl. IIIj
10. Pila Dominik - kl.IIj

24 września 2015 r.

W Parku Miejskim zostały rozegrane w ramach współzawodnictwa szkół: Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych jak na bieganie „przełajowe” brało udział 518 uczniów legnickich szkół.W Parku Miejskim zostały rozegrane w ramach współzawodnictwa szkół: Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W bardzo sprzyjających warunkach atmosferycznych jak na bieganie „przełajowe” brało udział 518 uczniów legnickich szkół. Reprezentacja Gimnazjum nr 3 zajęła I miejsce w kategorii chłopców w swojej grupie wiekowej.Opiekun: Krzysztof Spychalski.

z e-legnickie

Reprezentacja Gimnazjum nr 3:
Antochów Adam - kl. IIj
Rzeszotko Patryk - kl. IIj
Piła Dominik - kl. IIj
Tarnowski Kevin - kl. IIj
Chabecki Jan - kl. IIj
Orszulak Bartosz - kl. IIIj
Bazan Piotr - kl. IIIj
Hoszowski Kamil - kl. IIIj
Kościelny Dominik - kl. IIIj
Kunicki Robert - kl. IIIj
Lajcht Robert - kl. IIIj
25 września 2015 r.

Na boisku Zespołu Szkół Budowlanych odbyły się finały Gimnazjady w piłce nożnej chłopców. W meczach półfinałowych Gimnazjum Nr 3 pokonało Gimnazjum Nr 1 wynikiem: 4:1, a Gimnazjum Nr 2 uległo Gimnazjum im.Św. Franciszka z Asyżu w stosunku 1:5. W meczu o III miejsce Gimnazjum Nr 2 pokonało 1:0 Gimnazjum Nr 1, natomiast w meczu finałowym Gimnazjum Nr 3 pokonało 7:2 Gimnazjum im.Św. Franciszka z Asyżu.
Reprezentacja Gimnazjum nr 3:
1. Gorzelski Filip - kl. IIj
2. Antochów Adam - kl. IIj
3. Rzeszotko Patryk - kl. IIj
4. Piła Dominik - kl. IIj
5. Bazan Piotr - kl. IIIj
6. Grzyb Dawid - kl. IIIj
7. Hoszowski Kamil - kl. IIIj
8. Orszulak Bartosz - kl. IIIj
9. Rogoż Kryspin - kl. IIIj
10. Kościelny Dominik - kl. IIIj
11. Lajcht Robert - kl. IIIj

z e-legnickie
więcej


1 września 2015 r.

Gimnazjum nr 3 otrzymało certyfikat Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego za udział w projekcie Lepsza Szkoła. W ramach tego projektu poziom wiedzy i umiejętności ucznioów był mierzony za pomocą specjalistycznych narzędzi badawczych, analizowane były osiągnięcia uczniów i porównywane z wynikami pozostałych uczestników projektu
5 października 2015 r.

Nie było niespodzianki w turnieju podstrefy legnickiej piłkarskiej Gimnazjady rozegranym na boisku przy Grabskiego. Triumfowała reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Legnicy. W decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu podopieczni trenera Krzysztofa Spychalskiego pokonali 4:2 Gimnazjum nr 2 w Jaworze. Te dwie drużyny awansowały do finału strefy legnickiej, który zostanie rozegrany 13 października, również na boisku przy Zespole Szkół Budowlanych. Trzecie miejsce w poniedziałkowym turnieju podstrefowym zajęło Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, a czwarte Gimnazjum w Świerzawie.

z e-legnickie13 października 2015 r.

13 października 2015 r. odbył się Finał Gimnazjady Młodzieży w Piłce Noznej Chłopców - strefa legnicka. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce.Finał rozegrany został na boisku przy ul. Grabskiego. W pierwszym spotkaniu legniczanie pokonali Gimnazjum nr 3 z Polkowic 3:0. Natomiast lubińskie Gimnazjum nr 2 rozgromiło 9:1 Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. W finale legnicka drużyna przegrała 3:5 ( w rzutach karnych ) z ekipą z Lubina, która awansowała do finału wojewódzkiego Gimnazjady. Skład Gimnazjum nr 3 w Legnicy: Łukasz Czuba, Kamil Kotyra, Bartosz Krogulec, Łukasz Kubań, Michał Piotrowski, Kacper Skotarczak, Kacper Stachowski, Radosława Wasiuk, Filip Zagórski, Szymon Tupiec.


19 listopada 2015 r.

21 listopada w Poznaniu odbył się Regionalny konkurs Turbin Wiatrowych, w którym brali udział uczniowie z kl. III F: Maciej Stafiej i Maciej Zelek. Uczniowie zajęli I miejsce i tym samym zakwalifikowali się do Turnieju Ogólnopolskiego, który odbędzie się 6 grudnia w Piaseczne.

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu - trzyosobowych zespołach korzystając z wymiarów zamieszczonych na rysunku tec hnicznym dostępnym na stronie internetowej turnieju: www.turniejmaszyn.pl . oraz informacji zamieszczonych w broszurze i na naszej stronie internetowej. Głównym zadaniem jest za projektowanie i wykonanie łopatek wiatraka o średnicy do 500 mm. Zawodnik, możliwie starannie dobiera materiały konstrukcyjne, kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny. Podczas Turnieju startujące maszyny badane są na profesjo nalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach:
- Największa moc
- Obroty przy obciążonym wale maszyny
- Moment obrotowy przy zatrzymanym wale

Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.Puchar Niepodległości

W Zespole Szkół Samochodowych odbył się, po raz kolejny, z okazji Święta Niepodległości nauczycielski turniej halowej piłki nożnej . Zwyciężyli nasi nauczyciele. Bylo to trzecie zwycięstwo z rzędu w tej imprezie, dzieki czemu przechodni puchar trafil na stale w nasze ręce.

Nagłówek panelu

Bieg niepodległości

W Biegu Niepodległości dla młodzieży zorganizowanym 10 listopada 2015 udzial wzięli uczniowie klasy II J: Sambor Dawid (3 miejsce) oraz Andruszczyszyn Bartosz. Bieg główny ukonczyl nauczyciel Maciej Gałęza.

Olga Strzelczyk

Olga Strzelczyk z klasy III F w finałowej ósemce Pucharu Polski Juniorów.

Turbina wiatrowa - Finał Centralny

W dniu 6 grudnia 2015 r. w Piasecznie odbył się IV Ogólnopolski Finał Turnieju Maszyn Wiatrowych. Uczniowie naszej szkoły Maciej Stafiej i Maciej Zelek (Gimnazjum nr 3) zajęli II miejsce w kategoriach: "Największa moc" oraz "Największe obroty przy obciążonym wale maszyny" oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej. Turbina wiatrowa wykonana przez naszych uczniów, po modyfikacjach, osiągneła lepsze wyniki niż w czasie eliminacji regionalnych w Poznaniu. Uczniowie zostali nagrodzeni bonami SODEXO oraz otrzymali skrzynki na narzędzia firmy Hard Head. Opiekunem jest Pani Renata Czerwińska.
Sagrada Familia


Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Nagłówek panelu
Zawartość panelu


Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Sagrada Familia


Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Nagłówek panelu
Zawartość panelu


Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Sagrada Familia

Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Nagłówek panelu
Zawartość panelu


Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Sagrada Familia

Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Nagłówek panelu
Zawartość panelu


Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Piłka plazowa - Gimnazjada

W dniu 10.05.2016 odbyła się Gimnazjada miasta Legnicy w siatkówce plażowej chłopców i dziewcząt.
Nasza reprezentacja zajęła III i IV miejsce.
Opiekun-Beata Moskwa.

III miejsce – dziewczęta w składzie:
1.Strzelczyk Olga
2.Mazur Paulina
3.Müller Paulina

IV miejsce-chłopcy w składzie:
1.Trusiewicz Dawid
2.Lewandowski Jakub
3.Bliski Wojtek
Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Nagłówek panelu
Zawartość panelu


Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Sagrada Familia

Nagłówek panelu
Zawartość panelu
Beach Party

W dniach 7-8.06.2016 odbył się XI FESTIWAL GIER ZESPOŁOWYCH "KORMORAN BEACH PARTY"
Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w następujących konkurencjach:

Gimnazjada:
I miejsce w przeciąganiu liny plażowej

Licealiada:
I miejsce w plażowej piłce nożnej chłopców
III miejsce w plażowej piłce nożnej dziewcząt
IV miejsce w plażowej koszykówce chłopców
IV miejsce w przeciąganiu liny plażowej dziewcząt.Nagłówek panelu
Zawartość panelu